„Fontos, hogy a munkahely adjon olyan lehetőséget, életstílust, amelyben a magánélet és a munka egyensúlya megvalósulhat.”
„Különösen sokat számít, hogy egy cég oda tud-e figyelni a dolgozók igényeire. A munkahely tényleg a második család, az emberek sokat tudnak egymásról, és számít, ha a munkaadó nem csak a szakmai problémák megoldásában tud segíteni, figyel az egyedi igényekre.”
„A szakmai díjak és a vásárlóközönség jóvoltából kapott elismerések megerősítettek minket abban, hogy a nyitott, közvetlen, proaktív és sokszínű Praktiker család HR-koncepció sikeres. Ezt az irányvonalat kívánjuk a jövőben is megszilárdítani.”
„Méhek nélkül pedig nincs élet.” – A méhek bioindikátorok, a környezet változásaira érzékenyen reagálnak, így érdemes volna figyelni rájuk – mondta Bross Péter, az Országos Magyarországi Méhészeti Egyesület elnöke.
„Einstein még 1924-ben azt mondta, ha a méhek kihalnak, az embernek legfeljebb négy éve lesz még hátra a Földön.”
A rosszban is megtalálták a jót a méhészek. „Úgy gondoltuk, méheink védelme helyett most az egészségügy első frontvonalában dolgozók egészségének védelmét célozzuk meg, ennek értelmében 2 tonna mézet, 4 ezer üvegben adományoztunk a László kórháznak, a Korányi Intézetnek, valamint az Országos Mentőszolgálatnak.”
„Az alázat nem lúzerség” – Mit mond egy 1500 éve „karanténban élő” szerzetesrend a járványról?
„A modern ember alapvető problémája, hogy unatkozik, és menekül önmagától.”
Óriási a feszültség az élmények, lehetőségek és a lélek befogadóképessége között. Szétesünk, szétzilál minket az a ritmus, amiben élünk, a hagyományok pedig elvesznek.